omarska14-15Omarska je, uz podršku svojih vjernih navijača, sjajnim preokretom, u derbiju 2.kola prvenstva Druge lige Republike Srpske grupa Zapad savladala šamački Borac sa 4:2.

Gosti su došli sa namjerom da osvoje sva tri boda. U 14.minutu, poslije „skraćenog“ kornera Srđan Curaković je najviši u skoku i glavom šalje loptu u mrežu. U 24.minutua ponovo je bio za domaće koban novi prekid, ali ovaj put iz udarca sa ugla i Bojan Spasojević je pogodio cilj za 0:2. Uz još dvije promašene prilike Šamčana činilo se da će bodovi otići u ravnu Posavinu.

Međutim, posao im je otežao Perica Mićić u 30.minutu kada je pljunuo Vedrana Panića i „zaradio“ crveni karton, ostavivši svoje drugove na cjedilu. Bojan Romanić u 44.minutu gađa prečku, ali je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena neumoljiv za 1:2 i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku nadmoćna igra izabranika trenera Milenka Vulete, koji nije mogao da računa na standardne prvotimce, povrijeđene Ananda Kercelja i Mirka Hrvaćanina. U 54.minutu najbolji akter meča i „režiser“ preokreta Panić je asistent Borislavu Grahovcu za izjednačenje (2:2), a u 70.minutu sa ivice šesnaesterca, proigran sa lijeve strane od Anđića, donosi veliku radost Omarščanima, 3:2.

U međuvremenu ekipa Branka Pavlovića, prošle sezone prvoligaša RS, u čijim redovima je bio najzapaženiji iskusni Zlatko Đorić, ostaje bez još jednog igrača, jer je Nikola Vejlović, zaustavivši napad rivala, kao posljednji u odbrani, opravdano morao ranije na tuširanje.

Konačan ishod, postavlja u 84.minutu Darko Romanić, pošto ga je uposlio, ko bi drugi nego lucidni majstor Panić.

Omarska-Borac(Š) 4:2(1:2)
Omarska
Stadion FK Omarska
Gledalaca: 150
Sudija: Vanja Ajder (Banjalauka) 7,5
Strijelci: B.Romanić u 45+4, Grahovac u 54. Panić u 70. i Da.Romanić u 84. za Omarsku, a Curaković u 14. i Spasojević u 24.minutu za Borac
Žuti kartoni: Krecelj, Višić, D.Nišević (Omarska), Arsić, Smajić (Borac)
Crveni kartoni: Perica Mićić (Borac)-pljuvanje protivničkog igrača u 30. i Nikola Vejlović (Borac) zbog igranja rukom u 64.minutu