novogodisnji-turnir-5januar-1Novogodišnji turnir u malom fudbalu Prijedor 2017 koji organizuje Gradski fudbalski savez Prijedor stigao je do same završnice.

Sinoć su odigrane polufinalne utakmice kod seniora kao i na turniru veterana.

U prvom meču susrele su se dvije prijedorske ekipe, Moding junior doo i Stomil građevinski materijal.

Iako nisu bili favoriti do finala su poslije boljeg izvođenja penala stigli igrači ekipe Stomil građevinski materijal.

Poveli su igrači Modinga sjajnim golom Gorana Kotarana u 8.minuti da bi preko Rajka Pekije u 16. i Nebojše Mrkića u 27.minuti njihovi rivali preokrenuli rezultat.

novogodisnji-turnir-5januar-2Borislav Mikić je nakon odlične kombinacije poravnao rezultat u 32.minuti.

Do kraja meča obje ekipe su imale svoje šanse da stignu do pobjede ali je ostalo 2:2 pa su o putniku u finale odlučivali penali.

Nakon prve tri serije penala obje ekipe su bile sigurne po dva puta presudila je četvrta serija u kojoj je za Moding šutirao Bundalo a Novaković odbranio, dok je Knežević iz Stomila savladao Burića.

U drugom susretu polufinala seniora ekipa SK Betlive/UR King je opravdala epitet favorita pa je sa 4:1 savladala ekipu Bobana transport.

Na turniru veterana viđena su dva zanimljiva susreta u kojima je publika mogla da uživa u dobrim potezima i lijepim golovima iskusnih majstora fudbala.

Selekcija grada Bihaća je nakon penala savladala ekipu FK Rudar-Prijedor dok su veterani Segeste iz Siska bili bolji od od Krke iz Novog Mesta.

(Kecman, Samardžija, Žerić-Mehadžić 3)
(penali – Rudar-Prijedor: Kecman+, Žerić+, Brkić+, Vujičić+, Kralj-)
(penali – Bihać: Mehadžić+, Seferović+, Šahinović+, Nasić+,Mašić+)

NK KRKA NOVO MESTO – HNK SEGESTA SISAK 2:5
(Kaloper Zoran 2-Medarić 2, Franić, Dužić, Kovačević)

novogodisnji-turnir-5januar-4 novogodisnji-turnir-5januar-5 novogodisnji-turnir-5januar-6 novogodisnji-turnir-5januar-7 novogodisnji-turnir-5januar-8 novogodisnji-turnir-5januar-9 novogodisnji-turnir-5januar-10 novogodisnji-turnir-5januar-11 novogodisnji-turnir-5januar-12 novogodisnji-turnir-5januar-13 novogodisnji-turnir-5januar-14 novogodisnji-turnir-5januar-15 novogodisnji-turnir-5januar-16 novogodisnji-turnir-5januar-17 novogodisnji-turnir-5januar-18