prijedor-rogatica-jesen-rezultat-1Košarkaši Prijedora ostvarili su novu pobjedu u prvenstvu Prve lige Republike Srpske.

Prijedorčani su teže od očekivanog slavili u susretu 8.kola protiv Rogatice rezultatom 87:81 (17:20, 20:29, 24:13, 26:19).

Izabranici trenera Palalića loše su počeli meč a gosti su igrali strpljivo i uz nekoliko raspoloženih igrača do poluvremena stekli 12 poena prednosti (37:49).

Kao i na prošlom meču pred svojim navijačima, košarkaši Prijedora su tek od treće četvrtine „počeli“ da igraju kako znaju i umiju.

„Probudio“ se Nemanja Bilanović, počeli su da „ulaze“ šutevi za tri poena na kraju napada pa su domaći uspostavili rezultatsku ravnotežu.

prijedor-rogatica-jesen-rezultat-2U posljednjih 100 sekundi gosti su ušli sa +2 (77:79) da bi domaći odličnom odbranom, prodorima i koševima Nemanje Bilanovića i Igora Damjanovića te sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja Bogićevića, napravili seriju 8:0 pa je pobjednik bio poznat 20 sekundi prije kraja (85:79).

U redovima Prijedorčana izdvojili su se Nemanja Bilanović sa 24, Jovičić sa 20 (+ 10 skokova) te Bogićević sa 19 poena.

Kod gostiju koji su se predstavili u jako dobrom izdanju vrijedi spomenuti učinak najefikasnijeg pojedinca meča Kovača sa 28 koševa a pratio ga je Slijepčević sa 18.