gomjenica-progres-jesen (1)Prema očekivanju poslednjeplasirana na tabeli Regionalne lige RS-grupa Zapad, ekipa Gomjenice, doživjela je poraz od lidera, ekipe Dubrava rezultatom 0:2.

Ipak, mora se istaći da su izabranici trenera Mile Kotarana pružili dostojan otpor favoritu posebno u prvom poluvremenu okončanom bez golova, kada su, iako je rival bio nadmoćniji, uspjeli poziciono dobro da stoje na terenu „kod Celpaka“.

Posao u nastavku bio im je otežan, kada je igru zbog povrede morao da napusti kapiten Darko Tadić u 50.minuti.

Samo četiri minuta kasnije najbolji akter meča, Aleksandar Railić, iz slobodnog udarca pogodio je prečku golmana Vojislava Vasiljevića koji je prethodno u nekoliko navrata bio na visini zadatka.

Iako je vidan bio kvalitet na strani gostiju, ali i fizička spremnost, koja je došla do izražaja u završnici susreta, imali su nepotrebnu pomoć sudije Dragana Žarića.

Iako delidlac pravde iz Kotor Varoši nije direktno uticao na rezuzltat bio im je naklonjen u suđenju prekršaja, a u 68.minuti nije okarakterisao igranje rukom Igora Pilipovića u svom kaznenom prostoru.

Upravo Pilipović je sa sredine terena bio začetnik akcije svog tima u 72.minuti, uposlivši „dijagonalom“ Railića, koji centrira sa lijeve strane, na „peterac“, a Srđan Berić neumoljivo pogađa za 0:1.

Pokušaji Prijedorčana da stignu do izjednačenja nisu urodili ozbiljnijim pretnjama sigurnom iskusnom Siniši Mrkobradi da bi u 89.minuti Meris Demo, „iz drugog plana“ ušao u šesnaesterac Gomjeničana i lako „matirao“ nemoćnog Vasiljevića za konačan ishod 0:2.

Gomjenica: Dubrave 0:2(0:0)

Stadion: Kod Celpaka
Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6
Strijelci: Berić u 72. i M.Demo u 89.minuti
Žuti kartoni: Radanović, Mijatović, Đurkić, Draganić (Gomjenica), Hadžialagić (Dubrave)