gomjenica-fsa-prijedor-jesen-1Gomjenica je u gradskom derbiju u okviru 5.kola Regionalne lige RS-grupa Zapad savladala ekipu FSA Prijedor sa 2:0 i prvom ovosezonskom pobjedom osvojila ujedno i prve bodove.

U 30.minuti golman Dejan Milinković oborio je u naletu najboljeg igrača susreta Mihajla Mijatovića, kada je sa lijeve strane ulazio u protivnički šesnaesterac, a kapiten izabranika trenera Mile Kotarana, Darko Tadić, bio siguran sa penala za1:0.

Bio je to drugi pogodak Gomjeničana, jer od starta takmičenja, kada je Dejan Đurkić zatresao mrežu Progresa iz Kneževa, 372 minuta nisu uspjeli da postignu pogodak.

Gosti koje je sa klupe, umesto trenera Nenada Bašića, predvodio Miroslav Šormaz, može se slobodno reći „duša“ ovog kluba, uz njegov „mozak“, predsjednika Aleksandra Savića, ovog puta i u ulozi rezervnog golmana, imali su svoje prilike.

Ipak, istakao se među stativama Gomjenice njihov bivši član, Vojislav Vasiljević, koji je prvi put u prvenstvu ostao nesavladan, a „rezervista“ Marko Knežević u 71.minuti, „ovjerio“ je trijumf svog tima pogotkom za 2:0.

gomjenica-fsa-prijedor-jesen-2Gomjenica: FSA Prijedor 2:0(1:0)

Stadion: Kod Celpaka
Sudija: Milan Gvozden (Prijedor) 7
Strijelci: Tadić (iz jeddanaesterca) u 30. i Knežević u 71.minuti
Žuti kartoni: Bjelobrk, D.Vasiljević (Gomjenica), Ljuboja, Budić (FSA Prijedor)
Crveni karton: Bojan Bjelobrk (Gomjenica) u 62.minuti