zeravica-omarska (1)Nakon nezasluženog poraza u Modriči, ekipa Omarske nije klonula, pa je na teško gostovanje u Žeravicu otputovala sa najvišim ambicijama.

Od prve minute obje ekipe su počele napadački i agresivno, a Omarska je od samog starta dala do znanja da želi pozitivan rezultat u ovom susretu.

U 10. minuti opravdano je poništen gol Jedinstvu zbog ofsajda, a dosta bure viđeno je u 30. minuti meča.

Štoper domaćih je pogriješio i vratio kratku loptu do svog golmana, Hrvaćanin je krenuo da “presiječe” tu loptu, no tada ga je, kao zadnji igrač odbrane faulirao igrač Jedinstva Ostojić.

Sudija Lazarević mu je pokazao samo žuti karton, mada su igrači Omarske smatrali da ga je trebao isključiti.

Gostujući fudbaleri su burno protestvovali, došlo je do gužve na terenu, a sve je rezultiralo sa čak sedam žutih kartona igračima obje ekipe.

Do kraja poluvremena treba izdvojiti odličan šut Rosić Branka iz slobodnog udarca, kojeg je fantastično odbranio golman Jedinstva, te dobar solo prodor i šut Panića, ali se na poluvrijeme otišlo sa početnih 0:0.

zeravica-omarska (2)U drugom dijelu se igralo dosta mirno sve do 70. minute.

Tada je golman Jedinstva na rubu šesnaesterca bez ikakve potrebe zaista grubo faulirao Rosić Branka, tako što ga je faktički nokautirao, te on nije mogao nastaviti meč.

Sudija je pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton Vasiću, te penal za Omarsku.

Najstrožu kaznu je izveo Romanić Darko.

Golman je odbranio njegov šut sa 11 metara, ali se lopta ponovo odbila do Romanića koji ju je “pospremio” u mrežu.

Sa igračem manje domaći nisu imali snage da ozbiljnije ugroze gol gostiju, osim nekih pokušaja nakon kornera.

Omarska je sa druge strane prijetila iz kontranapada, a jedan takav je nepropisno zaustavio Ećimović i dobio drugi žuti, tj. crveni karton.

Tada je bilo definitivno jasno da bodovi odlaze za Omarsku, koja je mirno privela meč kraju.

Susret je odigran po veoma teškom, sparnom vremenu, i tvrdom terenu.

Naime, u Žeravici renoviraju teren, ali je trenutno u veoma lošem stanju.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda Omarske.

U sljedećem kolu, ekipa trenera Vulete kod kuće dočekuje Mladost iz Donje Slatine.

Prije toga, u srijedu u polufinalu Kupa PFS Prijedor, takođe u Omarskoj dočekuje ekipu Slavena iz Dobrljina, člana Četvrte lige.

Pobjednik će se plasirati u finale kupa PFS Prijedor, koje će se odigrati 31.avgusta na Gradskom stadionu u Prijedoru, a prvi finalista je Borac iz K. Dubice.

FK Jedinstvo: FK Omarska 0:1 (0:0)