berek-slaven (1)U utakmici preokreta na završetku prvenstva Četvrte lige FSP Prijedor, čiji je početak, zbog činjenice da je toga dana i regionalni ligaš Republike Srpske, igrao na stadionu „Poljana“ bio po najvećoj vrućini (13.30) bilo je odsta preokreta za konačnih OFK Berek 1975-Slaven 2:3.

Prijedorčani su već u 4.minuti mogli doći u vođstvo, kada je poslije dobrog prodora i centaršuta Marka Miljatovića, Petar Vrućinić iz blizine šutirao u golmana Aleksu Niševića.

Na suprotnoj strani četiri minuta kasnije Bojan Kabić sve je dobro uradio, ali je izostala završnica.

U 21.minutu Atif Ikanović se našao pred Niševićem, ali ga nije matirao.

berek-slaven (2)Uzvratio je tri minuta kasnije novim pokušajem ekipe iz Dobrljina, koja njeguje lijep fudbal, Aleksandar Radić, ali je Marko Curić siguran.

Igrao se 26.minut kada je „motor“ svih akcija sovg tima Dejan Jovanić uposlio zaboravljenog u kaznenom prostoru domaćih Marka Babića, koji sa 13-14 metara pogađa mrežu za 0:1.

Nakon jednog neuspješnog loba gostiju, uslijedilo je izjednačenje u 38.minuti.

Stefan Vekić je sa desne strane uposlio Damjana Babića, koji pogađa za 1:1.

Samo dva minuta kasnije Babića iz OFK Bereka 1975 asistencijom pronalazi Dražan Janjanin, za novi pogodak i rezultat prvog poluvremena od 2:1, iako je Ikanović imao dobar udarac, ali je Nišević izbio loptu u korner.

berek-slaven (3)Ponovo je u 53.minuti Kabić bio u solo-akciji, ali se nije iskazao kao realizator.

Ipak, uspio je to u 58.minuti iz jedanaesterca, izjednačivši na 2:2.

Prethodno veterana Dragu Ivančevića, nekadašnjeg prvotimca i kapitena novogradske Slobode, u naletu je oborio u svom šesnaestercu golman Curić.

U 82.minuti najbolji akter susreta Kabić je centrirao sa lijeve strane, a Slavenov Bbaić bio najviši u skoku i iz blizine se drugi put upisao u listu strijelaca postavivši konačnih 2:3.

OFK Berek 1975: Slaven 2:3(2:1)

Stadion: „Poljana“
Gledalaca: 30
Sudija: Aleksandar Karanović (Prijedor) 8
Strijleci: D.Babić u 38. i 40.za OFK Berek 1975, a M.Babić u 26. i 82. i Kabić (iz jedanaesterca) u 58.minuti za Slaven
Žuti kartoni: Ikanović, Curić, Vekić (OFK Berek 1975)