omarska-bskOmarska se pobjedom od 2:1 protiv komšije i starog znalca, banjalučkog BSK-a, oprostila od domaćih navijača.

Trijumfom su potvrdili da nisu slučajne njihove odlične partije u najuspješnijoj sezoni u istoriji dugoj 43 godine, u kojoj im je „za dlaku“ izmakao plasman u Prvu ligu Republike Srpske.

Iako su „romantičari“ iz kontranapada, jer je rival napadajući stajao „visoko“, pred odlazak na odmor, golom Milana Šakića, stekli prednost od 0:1, izabranici trenera Milenka Vulete su u nastavku napravili preokret i na kraju slavili.

Prvo je u 47.minuti Bojan Romanić, kada se lopta odbila od stative bio na pravom mjestu i izjednačio na 1:1, da bi u 76.minuti, Nemanja Malešević, poslije slobodnog udarca, glavom na „drugoj“ stativi poslao loptu u mrežu.

Domaće je svakako dodatno motivisao i dolazak na drugo poluvrijeme legendarnog Željka Buvača, pomoćnog trenera ovogodišnjeg finaliste Lige Evrope, ekipe Liverpula, koji ne krije svoju privrženost klubu u kojem je ponikao.

fk omarska 2016-proljeceOmarska: BSK 2:1(0:1)

Omarska
Stadion: FK Omarska
Gledalaca: 150
Sudija: Dragan Kesić (Gradiška) 7,5
Strijelci: B.Romanić u 47. i Malešević u 76. za Omarsku, a Šakić u 45.minuti za BSK
Žuti kartoni: Grahovac (Omarska), Šakić, Bereta (BSK)
Crveni karton: Nenad Bereta (BSK) u 89.minuti