kk prijedor-april 2016Košarkaši Prijedora napravili su „brejk“ u trećem susretu finala plej-ofa za titulu prvaka Republike Srpske nakon što su u Banjaluci pobijedili domaći Student rezultatom 54:57 (17:15, 14:11, 12:18, 11:13).

Ovim gostujućim trijumfom izabranici trenera Palalića su poveli 2:1 u pobjedama i u srijedu će pred svojim navijačima biti u prilici da stignu do istorijskog uspjeha, titule prvaka Republike Srpske i plasmana u ligu najboljih BiH timova.

Utakmica je većim dijelom bila izjednačena, a domaći su na poluvrijeme otišli sa +5 (31:26).

Prijedorčani su najbolje odigrali treći period koji su dobili 18:12 a u posljednjoj četvrtini nisu odzvolili domaćinu da ostvari pobjedu.

Kod „studenata“ najbolji je bio Lončar sa 12 koševa i 8 skokova dok su se kod gostiju istakli Marčetić sa 17 poena i 6 skokova te Jovičić sa 12 poena i čak 15 skokova.