brdo-gomjenica (1)OFK Brdo je u Hambarinama, u susretu komšija, „zapadnih“ regionalnih ligaša Srpske, zasluženo ubjedljivo slavilo protiv FK Gomjenice sa 4:1.

Od početka su izabranici trenera-igrača Amira Kaltaka imali terensku inicijativu, koju su krunisali u 34.minuti golom najboljeg aktera utakmice Anera Ljeljka.

U 43.minuti aistenciju brzonogog Asmira Brkića koristi Edis Duraković, koji povećava vođstvo svog tima na 2:0, a sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

brdo-gomjenica (2)I u nastavku „brđani ne smanjuju ritam.

U 52.minuti, nakon „duplog pasa“ sa Damirom Gredeljom, Ljeljak se drugi put upisao u listu strijelaca, pogodivši suprotan ugao kluba sa imenom prijedorskog naselja i rijeke,desne pritoke Sane.

U 66.minuti centaršut Besima Ibričića iz kornera koristi „štoper“ Vahid Karupović i šalje loptu glavom u mrežu za ubjedljivih 4:0.

Čast gostiju spasao je počasnim pogotkom, ko bi drugi, nego njihov prvi strijelac Branislav Kajtez.

brdo-gomjenica (3)Brdo: Gomjenica 4:1(2:0)

Hambarine
Stadion: „Vedro polje“
Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 7
Strijelci: Ljeljak u 34. i 52., Duraković u 43. i Karupović u 66. za Brdo, a Kajtez u 84.minuti za Gomjenicu
Žuti kartoni: Gredelj, Harambašić, Duraković (Brdo), Bjelobrk, Milošević, Đurkić (Gomjenica)
Crveni kartoni: Damir Grdelj (Brdo) u 86. i Đorđe Kreća (Gomjenica) u 60.minuti