kk prijedor-april 2016Protekle nedjelje počelo je finale plej-ofa prvenstva Prve lige Republike Srpske za košarkaše u kojem se sastaju banjalučki „Student“ i ekipa „Prijedora“.

Domaći su slavili u prvom meču rezultatom 69:55 (20:10, 20:24, 16:11, 13:10).

Banjalučani su bolje otvorili susreta pa su ubrzo stekli dvocifrenu prednost koju su izabranici trenera Palalića do kraja poluvremena „spustili“ na -6 (40:34).

Treba istaći da je trener Prijedorčana zbog protesta na jednu sudijsku odluku isključen već u 5.minuti susreta.

Treći i četvrti period igre dobili su domaći košarkaši za konačnih 69:55.

prijedor-student-rezultat (2)Kod Banjalučana najefikasniji je bio Lulić sa 20, dok je među Prijedorčanima Zvonar postigao 16 a Marčetić 15 koševa.

Druga finalna utakmica u seriji na tri pobjede, igra se večeras od 19:00 časova u sportskoj dvorani „Mladosr“ u gradu na Sani.