berek-radnik urije (1)OFK Berek 1975 je u derbiju začelja prijedorskih klubova u okviru 18.kola prvenstva Četvrte lige FSP Prijedor bez većih poteškoća savladao FK Radnik Urije sa ubjedljivih 4:0.

Tako sada sa 19 osvojenih bodova mnogo mirnije ulazi u završnicu takmičenja, jer ima osam bodova prednosti u odnosu na pomenutog posljednjeplasiranog gradskog rivala.

Mladi sastav „Urijaša“ odolijevao je do 17.minuta, kada je Bojan Adamović „načeo“ mrežu golmana Igora Inđića.

Samo tri minuta kasnije Saša Kobas je udvostručio prednost „berekovaca“, da bi pred sam odlazak na odmor najbolji akter susreta Atif Ikanović povisio na 3:0, pa je već prvog poluvremena pitanje pobjednika bilo poznato.

Nisu u nastavku previše zapinjali izabranici trenera Derviša Crnalića, iako su brzim transformacijama iz sredine terena ka napadu imali nekoliko šansi, koje nisu realizovali.

U 68.minutu igranje rukom gostujućeg igrača sudija Milan Garić okarakterisao je kao najstrožu kaznu, a golman Marko Curić se još jednom, pokazao kao siguran izvođač penala, postavivši konačan ishod.

berek-radnik urije (2)ZULIĆEVA DJECA ZA POHVALU

Uz prijedorski Gradski stadion, lijepo sportsko zdanje „Poljana“ odiše fudbalskim ambijentom, gdje je, ako se „kod starijeg brata“ Rudar-Prijedora, malo malo posljednjih godina i na terenu i oko njega dešavaju raznorazna „previranja“, kraj Bereka pravo mjesto za odmaranje duše poklonika „najvažnije sporedne stvari na svijetu“.

Doduše, znale su poplave malo da zahuče, prekriju „travnati tepih“, ali kada se povuku, sve se brzo dovede u red.

Samir Zulić, u svojstvu je predstavnika kluba, ali njemu nijedna uloga nije strana, od igrača i trenera, do komesara za bezbjednost, „oružara“, jer je srcem uz ovaj sportski kolektiv.

Da je tako potvrđuje još jedan lijep primjer vezan za organizaciju samih utakmica.

Nerijetko i pored brige za djecu u mnogim sredinama, pri zvaničnim mečevima, nema sakupljača lopti, „zanimanja“ za koje su se u nekim sretnijim vremenima mališani otimali.

Kod popularnog „Zule“ nema problema, u megdanu sa „Urijašima“ bilo ih je osam.

berek-radnik urije (3)OFK Berek 1975: FK Radnik Urije 4:0(3:0)

Stadion: „Poljana“
Sudija: Milan Garić (Prijedor) 7
Strijelci: Adamović u 17., Kobas u 20., Ikanović u 45. i Curić (iz penala) u 68.minuti
Žuti kartoni: Ikanović, Mijatović (OFK Berek 1975), Ostojić, Gnjatović (Radnik Urije)