mira-katarina-izvjestaj (1)Opravdale su rukometašice „Mire“ ulogu favorita u 16.kolu prvenstva Premijer lige BiH protiv „Katarine“ i još jednom zablistale ovog proljeća, ostvarivši pobjedu rezultatom 35:27(19:10)

Tako su Prijedočranke stigle do trećeg mjesta sa do sada 32 osvojena boda.

Trijumf su domaće najavile u 14.minuti kada su imale pet golova viška (8:3), a posebno je, uz pouzdanog golmana Darjanu Vukliš, bila raspoloženo iskusno lijevo krilo Šejla Kararić, najbolja igračica meča.

Zanimljivo je da kada je svoje mjesto u nastavku ustupila Dragani Dojčinović, ona je sa tri uzastopna gola donijela najveću prednost svojoj ekipi, 28:14 u 48.minuti.

U mladom sastavu gošći iz Mostara nezadrživa je bila Maja Knezović, najefikasnija igračica susreta.

-„Upisali“ smo važnu pobjedu kojom imamo realne izglede da na kraju ostvarimo zacrtani cilj-plasman do trećeg mjesta. Pružili smo priliku svim igračicama i pokazalo se da imamo dobru klupu, a da su mlađe igračice spremne zamijeniti prvu postavu. U potpunosti su opravdale poverenje, a nadam se da smo publici priuštili jednu kvalitetnu i finu za gledanje utakmicu, uz korektnost rivala – rekla je trener „Mire“ Ljubica Ivetić.

Mira (Prijedor): Katarina (Mostar) 35:27(19:10)

Dvorana: „Mladost“
Sudije: Ivana Martinović i Tijana Martinović (Teslić)
Sedmerci: Mira 5(4), Katarina 7(6)
Isključenja: Mira8 minuta, Katarina 12 minuta

MIRA:
Rosić-1 odbrana, Vukman 1, Karačić, Kunovac 3, Damjanović 1, Suvajac 2, Tintor 1, Kararić 7, Ćorić 1, Dojčinović 4, D.Mutić 2, Vukliš-15 odbrana + 1 sedmerac, Lukač 5, Sladaković 2, J.Mutić 6, Gligorević-3 odbrane
Trener: Ljubica Ivetić