ork prijedorKomšijski derbi u prvenstvu Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad za rukometaše zasluženo je u sportskoj dvorani „Mladost“ u gradu na Sani pripao drugoj ekipi premijerligaša BiH, Prijedor II: Srednjoškolac 36:31(17:13).

Poslije uvodnog „egala“ izabranici trenera Jovice Radakovića su u 15.minutu stekli tri gola viška (9:6), i ponovo se, kad je rival smanjio na 9:8, vratili na istu prednost u 20.minutu, da bi najveće vođstvo imali pred odlazak na odmor, početkom 29.minuta (17:11).

U nastavku, „tračak“ nade da sastav iz Novog Grada može nešto više ukazao se u 33.minutu kada su smanjili na 18:16, ali domaći, odličnom odbranom, zonom „6-0“ prave seriju od tri uzastopna gola (21:16 u 38.minuti), pa ni novo približavanje protivnika u 54.minutu (29:27) nije moglo da bitnije promijeni odnos snaga na terenu.

prijedor2-srednjoskolac (1)U redovima Prijedorčana „raspucani“ su bili Kristijan Kecman i Milan Balaban, a vrijedi pohvaliti Aleksandra Vejnovića, od kojeg je polazila organizacija igre u napadu, dok se kod gostiju istakao njihov najefikasniji igrač Srđan Vajagić.

Prijedor II: Srednjoškolac(Novi Grad) 36:31(17:13)