skola atletike lusija kimani-brcko kros (1)Na pojedinačnom prvenstvu BiH i Republike Srpske u krosu u organizaciji AK „Brčko“, na stadionu Lokomotiva, takmičari Škole atletike „Lusija Kimani“ iz Prijedora osvojili su ukupno 6 medalja.

U konkurenciji mlađih pionirki u trci na 2.000 m, Ena Mijić ponovila je uspjeh iz prošle godine i drugi put postala prvakinja BIH i Republike Srpske.

U konkurenciji starijih pionirki Dajana Vukić, nakon duge pauze u treningu,uspjela je da osvoji 2.mjesto na prvenstvu BIH i RS.

U trci pionira na 3.000 m Sandro Ćorić osvojio je 3. mjesto a Srđan Đaković bio je peti.

U trci cicibana na 1.000 m Aleksa Krneta zauzeo je 5.mjesto.

Na takmičenju su još učestvovali Sofija Dejanović, Mia Tenić, Anja Gajić, Ana Zec Ivana Keranović, Katarina Keranović, Nikola Bosnić i Sanja Majstorović.