brdo-laus (1)Osim tri osvojena boda za ekipu OFK Brdo u susretu sa FK Lauš, utakmica 16. kola Regionalne lige-grupa Zapad ostaće upamćena po jednom detalju koji se ne viđa tako često na fudbalskim terenima.

Naime, igrač domaćih Haris Kaltak je u 31. minuti susreta postigao pogodak direktno iz kornera.

Mladi fudbaler iz sportske porodice (otac i stric branili boje prijedorskog Rudara i banjalučkog Borca, stariji brat se takođe bavi „najvažnijom sporednom stvari na svijetu“) imao je malog saveznika u vjetru koji je duvao prema golu Lauša.

brdo-laus (4)Međutim, to ne umanjuje njegovu majstoriju kada je „ljevicom“ pogodio suprotni ugao gola koji je čuvao Marko Moconja i zaslužio veliki aplauz na „otvorenoj sceni“.

Isti igrač je 10 minuta kasnije iz kontranapada još jednom bio precizan za vođstvo domaćih od 2:0 na poluvremenu.

Gosti su u nastavku smanjili rezultat preko Prtije u 76. minuti ali je „rezervista“ Kukavica tri minute prije kraja riješio sve dileme oko pobjednika.

brdo-laus (2) brdo-laus (5) brdo-laus (8) brdo-laus (9)