derventa-prijedorU okviru 19. kola Premijer lige BiH rukometaši Prijedora gostovali su u Derventi gdje su poraženi od istoimenog domaćina rezultatom 38:28 (15:8).

Izabranici Saše Babića dobro su počeli susret pa su u 13. minuti stigli do +2 (3:5).

Međutim, od tog trenutka domaća ekipa se razigrala pa su ubrzo izjednačili, a do kraja prvog dijela igre stekli su i 7 golova prednosti (15:8).

Gdje su stali u prvom poluvremenu, izabranici Zorana Dokića su nastavili i u drugom pa se prednost uvećavala do maksimalnih +13 u 55. minuti (34:21).

Do kraja su gosti smanjili na konačnih 38:28.

Treba reći da su Prijedorčani nastupili bez Kaurina (povreda) i Unčanina (viroza) dok kapiten Blagojević zbog bolesti nije trenirao sedmicu dana.

Trener Babić je zbog gore navedenog kao i činjenice da već u subotu ekipa Prijedora dočekuje Sloboda Solanu, dao priliku igračima sa manjom minutažom.

U redovima Dervente najbolji pojedinac bio je Šarenac sa 15 golova a pratio ga je Marčeta sa 7, dok se kod Prijedorana istakao golman Topić sa 12 odbrana, a četiri igrača su postigla po 5 golova.