dzudo klub prijedor-turnir laktasi (1)Proteklog vikenda u Laktašima je održan tradicionalni Internacionalni džudo turnir „Laktaši Open 2016“ na kojem je učestvovalo 60 ekipa sa područja bivše Jugoslavije.

Na turniru je učestvovao i Džudo klub Prijedor sa 19 takmičara a postignutim rezultatima osvojili su titulu najuspješnije ekipe kod poletaraca, odnosno uspjeli su da odbrane prvo mjesto osvojeno prošle godine.

Mladi Prijedorčani su osvojili ukupno 13 medalja, 6 zlatnih, 3 srebrne i 4 bronzane.

Prva mjesta osvojili su Adrijan Sučević, Petar Lajić, Teodor Vučenović, Pavle Savić, Marko Savić i Ognjen Vojvodić, druga mjesta zaslužili su Danijel Gvozden, Aleksa Jurišić i Dejan Stanojević, dok su treća mjesta osvojili Đorđe Miljatović, Aleksej Solak, Vedran Sučević i Dimitrije Marčetić.

dzudo klub prijedor-turnir laktasi (3)Ognjen Jurišić, Vasilije Makarić, Luka Novaković, Lazar Lajić, Jovan Banović i Milan Marjanović nisu imali sreće u borbama za medalje.

Osim trenera Miloša Došena, Aleksandra Dukića i Radenka Marinovića, te mladih prijedorskih džudista, ekspediciju od 44 člana činili su i roditelji ovih dječaka koji pomažu u radu kluba i podržavaju njihova učešća na ovakvim turnirima.

Takmičare Džudo kluba Prijedor uskoro očekuje Prvenstvo Republike Srpske, a ovaj klub će 16. aprila biti organizator i domaćin takmičenja „Kup Prijedora 2016“.

Foto – Džudo klub Prijedor

dzudo klub prijedor-turnir laktasi (2) dzudo klub prijedor-turnir laktasi (4) dzudo klub prijedor-turnir laktasi (5) dzudo klub prijedor-turnir laktasi (6) dzudo klub prijedor-turnir laktasi (7) dzudo klub prijedor-turnir laktasi (8)