sport1-vogosca-prijedor (1)Rukometaši Prijedora u nastavak prvenstva Premijer lige BiH ušli su porazom u okviru 16. kola na gostovanju favorizovanoj ekipi Vogošće, koja je ove sezone imala i predstavljanje na evro-sceni, 32:25(16:12).

U prvom poluvremenu Prijedorčani su imali i prednost u 13.minuti (7:8), u „tvrdoj“ igri oba takmaca.

I pored prikazane borbenosti, u nastavku meča, pruživši dostojan otpor iskusnijem i kvalitetnijem rivalu, nisu uspjeli prirediti iznenađenje pa su poraženi

-Domaćin je zasluženo slavio, iako je konačan rezultat izražen sa većom razlikom u odnosu na ono kako smo mu se suprotstavili. Iako nismo radili sa loptom i noge su momcima bile „teške“ zadovoljan sam, jer su ispoštovali ono što sam od njih tražio. Sa svježinom koja će uslijediti, uvjeren sam da će ovog proljeća opravdati očekivanja naših vjernih navijača – rekao je trener Prijedorčana Saša Babić.

RK Vogošća: RK Prijedor 32:25(16:12)

Vogošća
Sportska dvorana „Amel Bečković“
Gledalaca: 150
Sudije: Ivor Hrstić i Dario Šimić (obojica iz Čapljine)
Sedmerci: Vogošća 3(1), Prijedor 5(2)
Isključenja: Vogošća 8 minuta, Prijedor 6 minuta

VOGOŠĆA:
Šabanović-15 odbrana + 2 sedmerca, Haseljić, Geko 3, Džinović 3, Bečić 3, Korjenić, Međić 6, Ovčina 1, Jelačić 3, Divković 1, Pandžić 8, Kadrić, Taletović, Dadejić 2, Smajilbegović 1, Đapo 1
Trener: Danijel Riđić

PRIJEDOR:
Beširević-5 odbrana, Šerbula, Unčanin 1, Miljuš 1, Popović 4, Kceman, Vejnović, Stojisavljević 5, Kaurin 1, Daničić 6, Topić-13 + 1 sedmerac odbrana, Kragulj, Blagojević 3, Babić, Savić 4, Balaban
Trener: Saša Babić