rkprijedor-rkbosnaU susretu 19. kola Premijer lige BiH za rukometaše, ekipa sarajevske „Bosne“ je sasvim zasluženo savladala domaću ekipu „Prijedora“. Konačan rezultat je glasio 24-27 (7-17).

Gosti su od početka meča pokazali da su u Prijedor stigli po nova 3 boda pa su već u 14. minuti imali +5 (1-6), sedam minuta kasnije bilo je 4-11 a na kraju prvog dijela igre i velikih +10 (7-17).

Ništa u tom prvom poluvremenu nije polazilo za rukom izabranicima Bojana Unčanina a domaći golmani su imali samo jednu uspješnu intervenciju.

Nastavak igre je donio malo drugačiju sliku na terenu jer su Prijedorčani počeli „da igraju“, dok su igrači trenera Korkarića djelovali previše opušteno pa se njihova prednost lagano „topila“.

Ipak, golovima Perića, Hrbata i Alibegovića, gosti su utakmicu „sigurno priveli kraju“ za konačnih 24-27.

U redovima domaće ekipe bolji od ostalih bio je Mandić sa 7 golova dok je sa druge strane čak 11 prvotimaca „Bosne“ postizalo golove.

Na kraju moramo reći da su ovu utakmicu, koja je igrana pred oko 300 ljubitelja rukometa, svojim suđenjem u drugom poluvremenu pokvarile sudije Dražen Begić i Andrija Knezović.

Nakon nekoliko loših procjena na štetu obje ekipe, oni su „svoj autoritet“ pokušali zadržati „teatralnošću“ i velikim brojem isključenja, pa je ova, inače vrlo korektna utakmica, samo u svom nastavku imala čak 11 kazni od po dva minuta.

RK „PRIJEDOR“-RK „BOSNA“ SARAJEVO 24-27 (7-17)

RK Prijedor
Babić-4 odbrane, Unčanin 3, Miljuš, Davidović, Kragulj, Popović, Daničić 2, Kaurin, Mandić 7, Selimbegović, Čutura-3 odbrane, Prole, Hercegovac 4, Blagojević 5, Kecman 3, Radaković
Trener: Bojan Unčanin

RK Bosna
Kondić, Memić 1, Delić 4, Dedović 4, Halilković, Perić 4, Hrbat 2, Efendić-7 odbrana + 1 sedmerac, Alibegović 1, Vranac 2, Bracković, Zulfić 2, Građan 4, Dedajić 2, Bečić 1, Zahirović
Trener: Zuhdija Korkarić