veterani u sloveniji (1)Veteranska fudbalska ekipa Urija Prijedor, po prvi put u ovom sastavu, gostovala je u Novom Mestu, a domaćin su bili veterani NK „Krka”.

Kontakt je uspostavljen prije sedam dana kada su odgovarajuće selekcije FK “Rudar-Prijedora” gostovale u Sloveniji.

Ekipu Urijaša sastavljenu od veterana koji nastupaju na tradicionalnim susretima svake godine pojačali su bivši igrači premijerligaša “Rudar-Prijedora” Nedžad Žerić, Arnes Brkić, Leomard Samardžija, a u ulozi trenera bio je Željko Knežević.

veterani u sloveniji (2)U Sloveniju je putovalo 19 veterana Urija.

Nakon vođstva domaćih od 2:0, Urijaši su izjednačili, a potom u zadnjem minutu poluvremena primili treći gol.

Drugo poluvreme je bilo izjednačeno, a viđena su jos četiri pogotka, po dva s obje strane.

Trostruki strelac za Urijaše bio je Leonard Samardžija, a jedan pogodak je postigao Predrag Rendić.

– Doživjeli smo poraz od 5:4. Slobodno možemo reći da smo bili ravnopravan protivnik. Domaćini predvođeni Nikicom Božovićem vođom veterana iz Novog Mesta su puno bolje organizovani i uigraniji od nas. Nakon utakmice koje smo igrali od 17.30 pod svjetlošću reflektora domaćin je organizovao večeru i tzv “treće poluvrijeme” koje je isto tako bilo zanimljivo. Razmijenjeni su pokloni i dogovorena uzvratna posjeta – ističe organizator ovog odlaska Slaviša Kralj.

veterani u sloveniji (3)Za veterane Urija na prvoj njihovoj međunarodnoj veteranskoj utakmice nastupili su: Aleksandar Savić, Nedžad Žerić, Arnes Brkić, Leonard Samardžija, Braco Marin, Predrag Rendić, Milan Plavšić, Dario Pešević, Vlado Stojaković, Marinko Grbić, Zlatan Popović, Dejan Vukomanović, kapiten Sretko Muzgonja i treneri-igrači: Mladen Radišić, Siniša Raković, Aleksandar Aleksić i Bojan Novković.