rudar prijedor-mladost dk (5)Iako su poveli na početku utakmice u Doboju kod Kaknja, fudbaleri Rudar-Prijedora vraćaju se poraženi sa meča 16. kola Premijer lige BiH protiv domaće Mladosti.

Nakon dobre prilike Milutinovića i odbrane golmana Hadžića na startu susreta, Prijedorčani su poveli u 8. minuti kada je Radoja pogodio nakon kornera Gavranovića.

Imali su prednost gosti do prvog minuta sudijske nadoknade kada je Kovač pogodio za 1:1.

Psihološku prednost nakon izjednačujućeg gola domaći su iskoristili da povedu 2:1 u 47. minuti kada se u strijelce upisao Kobilica.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao pa se „rudari sa Sane“ kući vraćaju „praznih šaka“.

U narednom kolu Prijedorčani na svom terenu pred praznim tribinama dočekuju ekipu Slobode.

FK Mladost: FK Rudar-Prijedor 2:1 (1:1)

Doboj kod Kaknja
Stadion FK Mladost
Gledalaca: 500
Sudija: Admir Šehović (Sarajevo)
Strijelci: Kovač u 45+1 i Kobilica u 47. minuti za Mladost, Radoja u 8. minuti za Rudar-Prijedor
Žuti kartoni: E.Husič, Musić, A.Husić (Mladost), Ćulum, Petković, Šodić (Rudar-Prijedor)