kup regija-fsp-usk (1)U četvrtfinalnoj utakmici fudbalskog Kupa regija Bosne i Hercegovine, reprezentacija Područnog fudbalskog saveza Prijedor savladala je odgovarajuću selekciju Nogometnog saveza Unsko-sanskog kantona ubjedljivim rezultatom 3:0.

Prvi dio susreta protekao je u slaboj predstavi, a vrijedan pažnje je bio samo gol Vladana Reljića u 30. minuti, kada je iskoristio nespretnu intervenciju golmana Adnana Keranovića i iz neposredne blizine poslao po zemlji loptu u mrežu za vođstvo domaćih od 1:0 kojim se otišlo na odmor.

U nastavku igralo se nešto otvorenije sa obje strane. Ono što nije uspio u dva navrata poslije odbijene lopte nesigurnog Keranovića i veoma dobrog prodora Ognjena Jaćimovića, Boris Vlačina je ostvario u 81.minuti.

Iz slobodnog udarca sa oko 20 metara iskosa sa lijeve strane pogodio je suprotnu stativu, lopta je odsjela u mreži rivala, a Vlačina je potom, pozdravljen aplauzima, napustio teren.

Najviše se trudio Ognjen Jaćimović. Na kraju, u posljednim trenucima meča, iskosa sa lijeve strane prizmenim udarcem postigao je pogodak i stavio tačku na zaslužen trijumf svog tima i prolaz u dalje takmičenja.

PODRUČNI FUDBALSKI SAVEZ PRIJEDOR
Stupar 7, Čačić 7, Tadić 7, Vujičić 7, Radišić 6, Vlačina 7,5 (od 81.minuta Zorić -), Babić 6 (od 55.minuta Knežević 6), Grahovac 6,5, Reljić 7, Parhamov 7 (od 66.minuta Pralica -), Jaćimović 8
Trener: Zlatko Jelisavac

NOGOMETNI SAVEZ UNSKO-SANSKOG KANTONA
Keranović 5,5, Račić 6, Hrkić 6, Bogunović 6 (od 83.minuta Stupac -), Brkić 6,5 (od 46.minuta Begić 6), Šadić 6,5 (od 62.minuta Nuhić -), Ćetić 6, Halilović 6, Mustedanagić 7, Rekić 7, Pudin 5,5
Trener: Muhamed Berberović