rudar prijedor-zeljeznicar-rezultat (1)Fudbaleri Rudar-Prijedora sasvim zasluženo su savladali ekipu Željezničara rezultatom 1:0 (1:0) u susretu 14. kola Premijer lige BiH.

Pogodak vrijedan tri vrijedna boda u borbi za opstanak postigao je mladi Nebojša Mrkić već u 2. minuti susreta.

Filip Arežina je poslao odličnu loptu na lijevu stranu gdje se nalazio „novajlija“ u prvoj postavi Prijedorčana, uslijedio je odličan prijem lopte i udarac sa nekih 15 metara. Golman gostiju je zakačio loptu koja je ipak odsjela u mreži Željezničara za veliku radost domaćih navijača.

Do kraja prvog dijela igre domaći su imali dobre prilike preko Pekije i Mrkića ali udarac ovog prvog je odbrana gostiju izbacila sa gol-linije dok je odličan pokušaj jedinog strijelca nakon odličnog prodora prošao tik preko prečke.

Drugo poluvrijeme je donijelo jalove napada Željezničara sa jedne strane, i znalačko držanje lopte i pokušaje iz polukontri i kontri domaćih igrača.

Arežina i Milutinović su imali povoljne situacije za gol ali je do kraja ostalo 1:0.

Gledalaca: 800
Sudija: Elvis Mujić (Banovići)
Strijelac: Mrkić u 2. minuti za Rudar-Prijedor
Žuti kartoni: Mrkić, Arežina, Pejić, Milutinović, Kunić (Rudar-Prijedor), Blagojević, Memija, Hadžiahmetović, Hodžurda (Željezničar)

Kozić, Šodić, Ćulum, Pekija, Jovičić, Pekić, Burazor, Arežina(od 85. Radoja), Milutinović, Mrkić (od 78. Gavranović), Kunić (od 89. Džafić)
Trener: Zlatko Jelisavac

Željezničar:
Antolović, Kosorić, Blagojević, Đelmić(od 62. Memija), Mladenović, Hadžiahmetović (od 76. Mujagić), E.Sadiković, D.Sadiković, Bogdanović (od 20. Hodžurda), Tiago, Kokot
Trener: Emir Mulalić

Igrač utakmice: Nebojša Mrkić

rudar prijedor-zeljeznicar-rezultat (2) rudar prijedor-zeljeznicar-rezultat (3) rudar prijedor-zeljeznicar-rezultat (4)