radnik urije-berek 1975 (1)Ekipe FK Radnik Urije i OFK Berek 1975 remizirale su u 7. kolu prvenstva Četvrte lige FSP Prijedor igrajući 1:1.

Kada se sve sabere i oduzme u otvorenoj igri, neriješen ishod ovog zanimljivog odmjeravanja snaga u gradskom derbiju je i najpravedniji, jer oba prijedorska kluba mogla su i do cijelog plijena.

Pitanje je šta bi se dogodilo da su izabranici trenera Draženka Vujičića do vođstva u 24.minuti, ali pouzdani „štoper“ Miladin Paspalj je glavom poslao loptu u prečku.

Tri minuta kasnije, nakon slobodnog udarca Zorana Miodragovića sa 25 metara, golman „berekovaca“ Marko Curić, najbolji akter utakmice, odbio je loptu, a Nemanja Knežević je smjestio iza njegovih leđa. Sudija Milan Joškić, koji je sa svojim pomoćnicima Ognjenom Došenom i Nikolom Trkuljom odlično obavio posao, na signalizaciju prvog pomenutog „mahača“ poništio je gol zbog ofsajd-pozicije.

radnik urije-berek 1975 (2)„Urijaši“ su imali više loptu u svom posjedu, igrali tečnije, ali su strijepili kada je rival „dugim“ loptama tražio neuhvatljivog Petra Vrućinića.

„Devetka“ gostiju prihvatio je u 50. minuti loptu od Miloša Živanića i sa ivice kaznenog prostora „lobovao“ bespotrebno istrčalog mladog čuvara domaćih Trebovca za 0:1.

Samo dva minuta kasnije sjajno je na suprotnoj strani reagovao Haris Muhić i u trku sa oko 13-14 metara u šesnaestercu iskosa sa desne strane pogodio suprotnu stativu, a lopta se od nje odbila iza nemoćnog Curića.

U 64.minutu Parhamov je ponovo u dobroj prilici, ali šutira preko prečke, a u 79.minutu iskosa sa lijeve strane našao se pred Curićem, koji je izvanredno reagovao i spriječio siguran gol.

U samom finišu meča Trebovac se iskupio za grešku kod gola, osujetivši pokušaje prvo Bojana Adamovića, a potom i Vrućinića.

radnik urije-berek 1975 (3)Radnik Urije-OFK Berek 1975 1:1(0:0)

Stadion u Tukovima
Sudija: Milan Joškić (Prijedor) 8
Strijelci: Muhić u 52. za Radnik Urije, a Vrućinić u 50.minuti za OFK Berek 1975
Žuti kartoni: Paspalj (Radnik Urije), Mujkanović, Vekić, Gvozdenović, Miljatović (OFK Berek 1975)