omarska-jedinstvo zeravica (1)Fudbaleri Omarske su u 7.kolu prvenstva Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad ostvarili šestu pobjedu i ostali, uz protekli minimalan poraz na gostovanju trnskoj Slogi, na prvom mjestu na tabeli. Savladali su Jedinstvo iz Žeravice sa 1:0(1:0).

Domaći su mirno ušli u susret, a „ton“ igri davali su Vedran Panić i Aleksandar Višić. Gol odluke postignut je u 31.minuti.

Vladan Anđić započeo je akciju po lijevom boku, kapiten Anando Krecelj dobro „probio“ odbranu rivala, centrirao, a mladi Branko Rosić, najbolji akter utakmice, snažnim udarcem sa suprotne strane, sa udaljenosti od oko 12-13 metara poslao loptu pod prečku iznad glave nemoćnog protivničkog golmana Nenada Vasića.

U nastavku samo u 75.minuti gosti, koji nisu ozbiljnije ugrozili povratnika među stative Omarščana Mladena Jokića, mogli su do izjednačenja, kada je lopta pogodila stativu.

Od brojnih prilika lidera najbolju je imao u 80.minuti Mirko Hrvaćanin, kada je imao otvoren put ka najzapaženijem u redovima Jedinstva, Vasićem, ali je oklijevao u situaciji, kada je mogao da ga „matira“, želeći da se sa njim poigra, otišao u stranu i osujetio ga je jedan protivnički igrač.

Treba pohvaliti i domaću publiku, naročito mladu navijačku grupu „Buldozi“, koji su tokom cijele utakmice bodrili ekipu Omarske.

Omarska-Jedinstvo (Žeravica) 1:0(1:0)