kup bih-siroki brijeg-rudar prijedorU samo četiri dana Široki Brijeg i Rudar-Prijedor odigrali su dvije utakmice i oba puta Hercegovci su izašli kao pobjednici.

Nakon minimalnog trijumfa u okviru 9. kola Premijer lige BiH, izabranici Slavena Muse danas su „petardom“ ispratili Prijedorčane u meču šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Na stadionu „Pecara“ oba trenera su izvršila dosta promjena u odnosu na prvenstveni meč u gradu na Sani, a do izražaja je došla „širina“ koju imaju Širokobriježani.

Mrežu Kuzmića „načeo“ je Menalo u 28. minuti a već u narednom napadu prednost je udvostručio Ivanković koji je do kraja prvog dijela igre pogodio za 3:0.

Početak drugog poluvremena donio je još dva gola u mrežu gostiju a strijelci su bili Menalo i Buhač.

Do kraja susreta tempo igre je „pao“ pa se rezultat nije mijenjao.