prijedor-konjuh-jesen-izvjestaj (1)Rukometaši Prijedora su ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu u prvenstvu Premijer lige BiH, pošto su u okviru 2.kola u sportskoj dvorani „Mladost“ zasluženo savladali ekipu Konjuha rezultatom 31:26(15:10).

Tek sada ostaje im žal što su na startu pred svojim navijačima poraženi od Vogošće, jer se vidjelo koliko im znače na planu organizacije igre, srednji bek Goran Daničić i desno krilo Sandro Popović.

Izabranici trenera Bojana Unčanina su tokom cijelog susreta kontrolisali igru i rezultat. Ipak, poslije najvećeg vođstva u 34.minuti (19:12) rival iz Živinica stiže do -2 u 49.minuti, kada je smanjio na 24:22.

Mladi 18-godišnji golman Prijedorčana Gojko Topić u tim prelomnim momnetima djelovao je smireno, imao dvije odbrane zaredom, dok je iskusni desni bek Dejan Unčanin, preuzevši u napadu odgovornost, pogodio dva puta zaredom, te su domaći do 56.minuta ponovo stigli na +7 (29:22) i pitanje pobjednika bilo je riješeno.

prijedor-konjuh-jesen-izvjestaj (2)Zanimljivo je da je u redovima gostiju Hariz Begić bio najefikasniji igrač susreta sa 13 pogodaka (izvodio je i udarce sa sedam metara), odnosno postigao je polovinu golova svog tima, a pohvale zaslužuje i golman Sidik Omerović.

Ovom kvalitetnom duelu prisustvovao je i Dragan Marković, selektor rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.

-Uvjereni smo da smo porazom od Vogošće ispunili „bonus“ kada su upitanju neusjpesi na domaćem terenu, iako ćemo imati teška iskušenja kada nam budu dolazili Izviđač iz Ljubuškog i zenički Čelik. Dobro smo se pripremali za ovu utakmicu, moj učinak je došao zalaganjem saigrača. Znali smo da samo jakom odbranom, „blokadama“ šuteva protivničkih igrača, možemo stvoriti uslove i za dobre kontre i polukontre, ali, kada zatreba imati i mirnoću u igri – rekao je najbolji akter meča Gojko Topić.

Prijedor-Konjuh (Živinice) 31:26(15:10)

Sportska dvorana „Mladost“
Gledalaca: 200
Sudije: Obrenko Miljković (Brčko) i Duško Ristanić (Bijeljina)
Sedmerci: Prijedor 1(1), Konjih 8(7)
Isključenja: Prijedor 10 minuta, Konjuh 8 minuta

PRIJEDOR:
Beširević, Bojić 1, D.Unčanin 4, Miljuš, Popović 7, Ćosić, Vejnović, Šešić 2, Kaurin 3, Daničić 4, Topić-11 odbrana + 1 sedmerac, Đurić, Blagojević 7, Vlačina, Babić, Savić 3
Trener: Bojan Unčanin.

KONJUH:
Bešić-5 odbrana, Modrić, Husić 1, Abdurahmanović, Begić 13, Šarić, Pejkušić, Omerović-9 odbrana, Sakić, Smajić 5, Sinanović 3, Ferhatbegović, Alijagić, Brkić 4, Hamzić, Kazić
Trener: Emir Hadžiabdić

prijedor-konjuh-jesen-izvjestaj (3) prijedor-konjuh-jesen-izvjestaj (4) prijedor-konjuh-jesen-izvjestaj (5) prijedor-konjuh-jesen-izvjestaj (6) prijedor-konjuh-jesen-izvjestaj (7) prijedor-konjuh-jesen-izvjestaj (8)