omarska-sloga doboj (1)Fudbaleri Omarske ostvarili su i šestu uzastopnu pobjedu u prvenstvu Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad i tako ostali usamljeni na čelu tabele.

U derbiju kola oni su savladali trećeplasiranu Slogu iz Doboja rezultatom 2:1.

Izabranici trenera Milenka Vulete taktički i fizički veoma dobro su ušli u susret, strpljivo čekajući da steknu prednost. Imali su nekoliko dobrih pokušaja, a uspjeli su u 35.minutu da obraduju svoje vjerne navijače.

Poslije kornera Darka Zdjelara, Ognjen Jaćimović je na „prvoj“ stativi sjajno reagovao i poslao loptu u mrežu protivničkog čuvara mreže Stefana Milkanovića za 1:0.

omarska-sloga doboj (2)Tim rezultatom se otišlo na odmor, iako su gosti zaprijetili iz jedne akcije, a Vladan Anđić, najbolji akter kvalitetnog meča, izblokiravši njihov šut, spasio je siguran pogodak i izjednačenje.

Na početku drugog dijela ofanziva odličnih Dobojlija koja je „presječena“ na najbolji mogući način, pogotkom.

„Sijevnuo“ je kontra napad domaćih i kapiten Anando Krecelj povisio je u 48. minutu vođstvo svog tima na 2:0.

Samo dva minuta kasnije Jovo Lukić dao je nadu izabranicima ekipe Mitra Lukića kada je, nakon udarca sa ugla bio najprisebniji i smanjio na 2:1.

Bio je to, ispostaviće se na kraju, konačan ishod, jer do kraja nije bilo izglednijih šansi.

Vrijedan pažnje je šut iz slobodnog udarca iskusnog Duška Bećarevića, ali je golman Omarščana Nikola Begović, koji je u ovom susretu primio pogodak poslije 366 minuta, bio na visini zadatka.

omarska-sloga doboj (3)Omarska-Sloga (D) 2:1(1:0)

Omarska
Stadion: FK Omarska
Gledalaca: 200
Sudija: Stojan Vukota (Gradiška) 8
Strijelci: Jaćimović u 35. i Krecelj u 48. za Omarsku, a J.Lukić u 50.minuti za Slogu
Žuti kartoni: Panić, Zdjelar, Anđić, Ritan (Omarska), Janković, Bećarević (Sloga)