brzi-radnik urije (1)Fudbaleri ekipe „Brzi“ iz Busnova nakon odlične igre protiv gostujuće ekipe „Radnik Urije“ stigli su do pobjede od 2:0 na startu šampionata Četvrte lige FSP Prijedor.

Igrači koje sa klupe, od ovog ljeta, predvodi novi trener Stojan Janjetović, sasvim zasluženo su slavili protiv „Urijaša“ koji su se uoči početka prvenstva svrstavali među favorite za titulu i plasman u viši rang.

Nakon početnog „ispitivanja snaga“ gdje su više pokazali gosti, „Brzi“ je poveo u 22. minuti preko Bilbije koji je pogodio mrežu udarcem glavom nakon kornera.

brzi-radnik urije (2)Isti igrač je samo tri minute kasnije sa 20-ak metara preciznim udarcem udvostručio prednost.

Iako su fudbaleri „Radnika Urije“ pokušavali ugroziti gol domaćih, do kraja je „Brzi“ imao nekoliko izglednih prilika, ali je ipak ostalo 2:0.

Već u drugom kolu igra se „komšijski“ derbi, i kojem „Sloga“ iz Rakelića dočekuje ekipu „Brzog“ na stadionu u Saničanima.

Od ostalih susreta vrijedi istaći ubjedljive trijumfe Partizana nad Slogom, Bereka 1975 nad Knežopoljcem i Plamena nad ekipom Bratstva.

Jedini gostujući trijumf zabilježio je Slaven na gostovanju kod Mrakovice.