omarska-ozrenOmarska je ostvarila i drugu pobjedu u prvenstvu Druge lige RS-grupa Zapad.

Izabranici trenera Milenka Vulete pokazali su karakter, jer su dva puta stizali prednost Mladosti iz Donje Slatine, koja se pokazala kao odlična ekipa, i zasluženo slavili sa 3:2(1:2).

Domaći su od početka krenuli ofanzivno, a na samom početku Hrvaćanin propušta odličnu priliku pa kazna stiže već u 9. minuti.

Najbolji igrač gostiju Žerić je kaznio propuste u odbrani Omarske i doveo goste u vođstvo od 1:0.

Nakon toga Omarska je krenula još silovitije, te Krecelj u 16. minutu postiže gol glavom nakon gužve u šesnaestercu gostiju i poravnava na 1:1.

Nakon izjednačenja obje ekipe propuštaju nekoliko dobrih prilika.

Treba izdvojiti šut Krecelja iz neposredne blizine koji je završio iznad gola, te sjajna prilika za goste kada je Žerić u kontranapadu predriblao i golmana Begovića, ali je njegov šut sa gol linije izbacio Nišević Dejan.

Ipak, gosti u 43 . minutu preko Simeunovića postižu i drugi gol, pa se na poluvrijeme otišlo sa vođstvom gostiju od 2:1.

Kada je u 50.minutu Vladan Anđić na efektan način glavom izjednačio na 2:2 bilo je jasno da domaći, fizički spremniji, „po notama“ najzapaženijeg na terenu Darka Zdjelara, organizatora igre, žele sva tri boda.

U 82.minutu na djelu su bila dva najisturenija prvotimca Omarščana.

Ognjen Jaćimović je umakao kapitenu gostiju Draganu Iliću i uposlio Vedrana Panića, koji je rutinski savladao protivničkog golmana Jovicu Lakića.

U narednom 3. kolu Omarska gostuje u Modriči.

To je derbi kola, jer su obje ekipe zabilježile maksimalan učinak u prva dva kola.

OMARSKA – MLADOST(DS) 3:2(1:2)

Omarska
Stadion: FK Omarska u Omarskoj
Gledalaca: 200
Sudija: Milan Babić (Laktaši) 7
Strijelci: Krecelj u 16., Anđić u 50. i Panić u 82. za Omarsku, a Žerić u 9. i Simeunović u 43.minuti za Mladost
Žuti kartoni: Panić, B.Romanić, Begović, Zdjelar, Krecelj, Da.Romanić (Omarska), Simeunović, Stanković, Stamenković (Mladost DS)