gomjenica-naprijed (1)Ekipa Gomjenice iz Prijedora, novajlije u Regionalnoj ligi Republike Srpske-grupa Zapad, i pored silne želje da startuju pobjedom, pomalo „stegnuti“, zasluženo su poraženi od rasterećenog rivala sa stadiona „Mejdan“, Gomjenica-Naprijed 0:3.

„Jeftino“ su izabranici trenera Mile Kotarana primili gol u 39.minuti. Nakon slobodnog udarca na oko 30 metara iskosa sa desne strane, lopta je došla do Dejana Diljevića, koji je zatresao mrežu. U samom finišu prvog dijela Branislav Kajtez i Aleksandar Karanović ne uspijevaju da izjednače i ostalo je na odmoru 0:1.

U 47.minuti najbolji akter susreta Dejan Diljević koristi grešku golmana Miloša Torbice i postiže svoj drugi pogodak. Sudija Božidar Marić je u 51.minutu mogao da dosudi jedanaesterac za domaće, kada je u kaznenom prostoru protivnika oboren Kajtez, ali se nije oglasio.

Pomenuti igrač je do kraja susreta imao dve lijepe prilike, ali prošle sezone prvi strijelac tima ne pogađa cilj.

U 61.minutu Ozren je povećao prednost Banjalučana, koji su u 75.minutu imali i stativu (Grahovac), pa su na kraju učenici trenerskog tandema Špica-Filipović otišli kući pjevajući.

Gomjenica-Naprijed 0:3(0:1)