fk omarska-oprostaj miljevica-pobjeda nad jedinstvom (1)Fudbaleri Omarske su ostvarili petu uzastopnu pobjedu, uz prethodni remi, u prvenstvu Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad, pošto su u pretposljednjem 29.kolu savladali Jedinstvo iz Žeravice sa 3:2. Tako su zadržali sjajnu treću poziciju na tabeli.

Domaći su napravili preokret od 0:2, prednost koja je bila početkom drugog poluvremena na strani rivala. Ekipa trenera Milenka Vulete zasluužuje sve pohvale za ovosezonski učinak.U finišu takmičenja pokazala je kako fizičku spremnost, tako i psihološku stabilnost.

Najbolji akter meča bio je napadač Ognjen Jaćimović, koji je pravim evro-golom uspio 13.put da se upiše u listu strijelaca u borbama za bodove i na čelu je liste klupskih golgetera.

Ipak, meč je obilježio oproštaj legendarnog fudbalera domaćih Milibora Miljevića.

Ispraćen ovacijama sa tribina, poslije 20 minuta susreta popularni Milja odigrao je svoj posljednji, 354. prvenstveni meč, po čemu je rekorder, kao i po broju postignutih golova (216) za ekipu FK Omarske.

fk omarska-oprostaj miljevica-pobjeda nad jedinstvom (2)Omarska: Jedinstvo(Ž) 3:2(0:1)

Omarska
Stadion: FK Omarska
Gledalaca: 300
Sudija: Duško Puvača (Novi Grad) 8
Strijelci: Zdjelar u 64. (iz penala), Jaćimović u 69. i Hrvaćanin u 71. Za Omarsku, a Blagojević u 31. (iz penala) i Perić u 49.minutu za Jedinstvo
Žuti kartoni: D.Nišević, Hrvaćanin, N.Nišević (Omarska), Golić, Sanjicki (Jedinstvo)