rudar prijedor-sutjeska-izvjestaj (8)Fudbaleri Rudar-Prijedora igrali su danas u Foči protiv domaće Sutjeske neriješeno 2:2 i time su ponovo prepustili čelo tabele Leotaru iz Trebinja koji je preokretom u drugom poluvremenu slavio proptiv Krupe rezultatom 3:2.

Nakon što su u prvom dijelu meča poveli preko Siniše Radoje u 30. minuti, Prijedorčani su udvostručili prednost u 54. minuti pošto je isti igrač bio siguran izvođač jedanaesterca.

Ipak, izabranici trenera Bujića nisu uspjeli sačuvati stečenu prednost pa su domaći preko Radomira Drakula u 72. i Nikole Mojovića u 81. minuti stigli do poravnanja, čime su Prijedorčanima „otkinuli“ dva boda koji mogu biti presudni u borbi za titulu prvaka Prve lige Republike Srpske.

Sa druge strane, Leotar je nakon vođstva Krupe od 1:2, preokrenuo rezultat na stadionu „Police“ na 3:2 i u posljednjih 180 minuta ovogodišnjeg prvenstva ulazi sa bodom prednosti u odnosu na Rudar-Prijedor.