fsa-ravan (1)Fudbaleri ekipe FSA su u zaostaloj utakmici 25.kola prvenstva Regionalne lige Republike Srpske-grupa Zapad zasluženo savladali Ravan sa 6:3 i sada mirno ulaze u samu završnicu takmičenja, u kojem su ove sezone kao debitanti opravdali očekivanja. Prijedorčani se pred posljednja tri ispita nalaze na 11.mjestu sa 32 osvojena boda.

Golijadu na stadionu „Poljana“ otvorio je Željko Rudak u 13.minutu kada je iskosa sa lijeve strane sa 12-13 metara pogodio suprotan donji ugao gola gostiju. Samo minut kasnije već je bilo 2:0, kada je Ilija Runić na drugoj stativi bio najviši u skoku i glavom poslao loptu iza leđa protivničkog golmana Vladimira Semiza.

Nije tim iz Međeđe dođao da se brani već igra o tvoreno, a u 30.minutu gotovo sa 35 metara iskosa sa desne strane od aut-nije odlučio se na šut Slađan Lukić i na efektan način se upisao u listu strijelaca, smanjivši rezultat na 2:1. U 42.minutu Rudak je na efektan način iskosa sa lijeve strane sa ivice šesnaesterca lobovao Semiza, povisivši prednost domaćih na 3:1, što je bio i ishod prvog poluvremena.

fsa-ravan (2)I u nastavku bilo je jasno da izabranici trenera Nenada Bašića kontrolišu igru. U 49.minutu nesmotren je bio do tada sigurni štoper Dragan Grahovac, Mirnes Karupović mu je uzeo loptu, ušetao se šesnaesterac, zaobišao po desnoj strani i Semiza i rutinski pogodio za 4:1. U 60.minutu Rudak je, potvrdivši epitet najbolejg igrača suserta, ušao u kazneni prostor sa lijeve strane, nesebično uposlio Mirka Škrbića, kome sa pet-šest metara, pošto je već prevaren bio i Semiz nije bilo teško da pogodi za 5:1.

Samo četiri minuta kasnije novi pogodak, ali na suprotnoj strani terena. Stojan Mihaljević je bio koncentrisan i na odbijenu loptu od golmana Mensura Medića poslao u mrežu za 5:2. Uzvratio je kapiten FSA Srđan Torbica prodorom po desnoj strani u 71.minutu kada je bilo 6:2, da bi konačan rezultat u 77.minutu postavio iskusni Miroslav Jajčanin.

fsa-ravan (3)FSA-Ravan (Međeđa) 6:3(3:1)

Stadion „Poljana“
Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 7
Strijelci: Rudak u 13. i 42. Runić u 14. Karupović u 49. Škrbić u 60. i Torbica u 71. Za FSA, a Lukić u 30. Mihaljević u 64. i Jajčanin u 77.minutu za Ravan
Žuti karton: Šunić (FSA)