berek-bratstvo (1)OFK Berek je u prvenstvu savladao Bratstvo iz Kozarca sa 5:2 i stigao sa dvije „vezane“ pobjede do devete pozicije na tabeli Četvrte lige FSP Prijedor.

Da će izabranici trenera Derviša Crnalića slaviti na stadionu „Poljana“ u Prijedoru moglo se pretpostaviti i prije nego što je susret počeo, jer je ekipa iz Kozarca u njega ušla sa „desetoricom“.

Seriju golova otvorio je Miloš Živanić u 12. minutu, kada je sa oko 20 metara poslao loptu pod prečku mladog protivničkog golmana Amela Arnautovića, koji još nije napunio ni 16 godina. U 22. minutu Bojan Reljić je prihvatio loptu u šesnaestercu na oko 12 metara iskosa sa desne strane i pogodio suprotan donji ugao za rezultat 2:0 kojim se otišlo na odmor.

berek-bratstvo (2)Ipak bilo je u ovom dijelu prilika da se rezultat promijeni. U 28.minutu, poslije centaršuta Živanića sa desne strane Alen Islamovski je sa sedam-osam metara pokušao glavom, ali je lopta pogodila prečku, da bi i pet minuta kasnije raspoloženi Vladimir Plemić bio zamalo neprecizan.

U nastavku utakmice, u 50.minutu Plemić je sa lijeve strane, napravivši „dar-mar“ bio asistent Reljiću za njegov drugi gol i vođstvo domaćih od 3:0. Samo tri minuta kasnije isti akteri su na sceni, ali je Reljić nepropisno zaustavljen u poziciji kada je bio sam pred golom rivala, da bi sa „bijele tačke“ Željko Stegić pogodio donji desni ugao za 4:0.

Nakon tačno sat vremena igre Miodrag Babić je oborio Željka Vujkovića, kada je ulazio u kazneni prostor, za sudiju Nebojšu Čiču nije bilo dileme. Penal je na suprotnoj strani sa lakoćom izveo Semir Menković i smanjio vođstvo „berekovaca“ na 4:1.

Još jednom je Plemić pronašao Reljića, za njegov treći gol u 78. minutu, a od 82.minuta povrijeđenog golmana OFK Bereka 1975 među stativama je zamijenio „defanzivac“ Miroslav Babić, jer su već bile obavljene sve izmjene, pa su oba tima kraj meča dočekala u krnjim sastavima.

Konačnih 5:2 postavio je najistaknutiji pojedinac u redovima Bratstva Vujković u 85.minutu.

berek-bratstvo (3)OFK Berek 1975: FK Bratstvo(Kozarac) 5:2(2:0)

Stadion „Poljana“
Sudija: Nebojša Čiča (Prijedor) 7,5
Strijelci: Živanić u 12., Reljić u 22.,50. i 78. i Stegić (iz penala) u 53. za OFK Berek 1975, a Menković (iz penala) u 60. i Vujković u 85. minuti za Bratstvo
Žuti kartoni: M.Babić, Janjanin, Živanić (OFK Berek 1975), Trnjanin (Bratstvo)