tenis turnir veterani prijedor-april 2015Članovi Teniskog kluba „Dr Mladen Stojanović“ iz Prijedora bili su uspješni na šestom seniorskom ITF-turniru za veterane „Prijedor open 2015“, održanom u gradu na Sani, uz učešće igrača iz Mađarske, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Slovačke, Njemačke, Austrije, Italije i BiH.

Suzana Dakić trijumfovala je u konkurenciuji veteranki koje su igrale svaka sa svakom, a prvo mjesto osvojio je i Prijedorčanin Luka Čulić u kategoriji igrača preko 35 godina, pošto je u finalu savladao Gabora Sečija iz Mađarske sa 6:2, 6:0.

Nenad Jandrić je zauzeo drugo mjesto među takmičarima preko 40 godina, izgubivši finalni meč protiv Mađara Čabe Lasla rezultatom 2:6, 7:6(3), 1:6, a drugoplasirani su bili u igri dublova (preko 35 godina) domaći teniseri Nenad Babić i Leonard Samardžija, jer su poklekli protiv pomenutih Lasla i Sečija ezultatom 5:7, 2:6.

Rezultati finala, kategorija preko 35 godina: Luka Čulić (BiH)-Gabor Seči (Mađarska) 6:2, 6:0; dublovi: Čaba Laslo/Gabor Seči (Mađarska)-Nenad Babić/Leonard Samardžija (BiH) 7:5, 6:2; preko 40 godina: Čaba Laslo (Mađarska)-Nenad Jandrić (BiH) 6:2,6:7(3),6:1; preko 45 godina: Emir Bešlagić (BiH)-Paolo Konti (Italija) 4:6,6:0, 7:6(3); dublovi: Matijaž Frece/Marjan Valentinčić (Slovenija)-Marjan Grubiša/Zoran Marković (Slovenija) 7:5,6:7(10:4); preko 50 godina: Ištvan Koso (Mađarska)-Petar Janičar (Slovačka) 6:3,7:6(3); preko 55 godina: Karl Konofski (Njemačka)-Davor Kostelić (Hrvatska) 7:6(5),6:3.