Omarska nije uspjela ni na gostovanju u Bijeljini doći do vrijednih bodova, već je doživjela težak poraz.

Ipak, poraz je ostao u sjenci teške povrede Ratković Marija.

Radnik je poveo u 8. minutu. Došlo se oslobodio Ratkovića, izašao sam pred golmana Vujičića i savladao ga za 1-0.

Gol je izazvao dosta bure, jer su igrači Omarske smatrali da je Došlo napravio faul nad Ratkovićem, ali je sudija Simić pustio da se igra.

Stiče se utisak da je pogriješio jer je Ratković nakon ovog duela završio u bolnici, a noga u gipsu.

Ova situacije je definitivno uticala na igrače Omarske i ispostavilo se da je utakmica tada odlučena.

U 20. minutu Perišić je sa 25 metara postigao evrogol i uduplao prednost Radnika.

Omarska je prvi put zaprijetila u 21. minutu, Panić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali blago i Lakić je lako intervenisao.

Pokušao je i Jaćimović glavom u 41.minutu, ali je i njegov šut bio veoma blag.

Valja izdvojiti i pokušaj domaćih iz slobodnog udarca u 45. Minutu, ali je Vujičić dobro intervenisao i ostalo je 2-0 nakon prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu viđena je obostrano otvorena igra. U 56.minutu Šunić je idealno centrirao, Jaćimović je imao zicer, ali se dvoumio da li da šutira nogom ili glavom i na kraju je samo dodao loptu golmanu Radnika.

Radnik je opasno prijetio u nekoliko navrata, ali bez konkretne realizacije sve do finiša utakmice.

Susret je i definitivno odlučen u 79. Minutu. Mladi Marković je istrčao kontru i iz drugog pokušaja savladao golmana Omarske za 3-0.

U samom finišu Došlo postiže dva gola za težak poraz Omarske od 5-0.

Prvi gol je postigao glavom, a a drugi iz penala, koji je takođe izazvao burne reakcije gostiju, jer je prethodno domaći igrač igrao rukom.

Bilo Kako bilo, na kraju težak poraz i povreda Ratkovića.

Pred Omarskom su sada utakmice odluke i nema mjesta za žalopojke. U sledećem kolu Omarska dočekuje Ljubić.

Radnik: Omarska 5:0

Došlo ‘8 ‘88, ‘90, Perišić ‘20, Marković ‘79,
Sudija: Simić Milan (Banjaluka)
Gledalaca:100
Žuti kartoni: Jokić, Lakić (Radnik) Anđić, Zdjelar, Banović, Jovičić (Omarska)

Radnik
Lakić, Jokić, Došlo, Matković (Gavrić), Vasić, Ristić (Marković), Srećković, Maksimović (Paranos), Maletić (Lošić), Despotović (Josipović), Perišić
Trener: Đurić Velibor

Omarska
Vujičić, Stojnić, Banović, Ratković (Jovičić), Anđić, Zdjelar, Vračar, Šunić (Krecelj), Panić (Trkulja), Jaćimović, Rastoka
Trener: Jelisavac Zlatko