Košarkaši “Prijedor Spartaka” savladali su ekipu “Rogatice” rezultatom 98:91 u trećem susretu finala za prvaka Prve lige RS.

Prijedorčani su na taj način poveli u seriji sa 2:1 i još jedan trijumf im treba da stignu do druge titule prvaka i plasmana u društvo najboljih bh. timova.

Domaći su bolje počeli ovaj meč i imali prednost od +7 (15:8).

Rogatičani se bude i do kraja prve četvrtine stižu do vođstva 17:20 a početkom drugog perioda i osjetnije prednosti od +8 (20:28).

Uz podršku oko 350 ljubitelja košarke izabranici trenera Palalića do poluvremena preokreću i vode 49:45.

Treću četvrtinu Prijedorčani dobijaju 30:23 i pred odlučujućih 10 minuta imaju +11 (79:68).

Gosti se ne predaju pa na ulasku u posljednjih 60 sekundi imaju samo -2 (93:91).

Potom Radmilović zbog nesportskog ponašanja dobija isključujuću grešku, a Lulić je potom siguran sa linije slobodnih bacanja te postiže polaganje iz igre za nedostižnu prednost.

Konačan rezultat glasio je 98:91.

Najefikasniji kod domaćih po običaju je bio Stanković sa 33 poena uz 10 asistencija i 7 skokova, Lulić je ubacio 18 uz 11 skokova.

Kod “Rogatice” 29 poena je postigao Radmilović, a Okiljević je opet imao odličnu statistiku sa 16 poena, 16 skokova i 9 asistencija.