U veoma bitnom susretu Omarska i Modriča su odigrali jednu veoma slabu utakmicu.

Da li je važnost meča sputala noge prvenstveno fudbalerima Omarske ili jednostavno igrači Omarske ne mogu dobro odigrati utakmice srijedom ne znamo, ali je činjenica da je viđena jedna veoma loša fudbalska predstava sa vrlo malo stopostotnih prilika.

Kao što rekosmo utakmica je odigrana u srijedu, a ovog proljeća nas očekuje čak četiri kola koja će se odigrati srijedom.

Ukoliko Omarska sve te utakmice odigra kao današnju, moraćemo bodove skupljati vikendom.

I pored radnog dana na tribinama se skupilo dosta gledalaca, preko 300.

Utakmica je odigrana po solidnom terenu i dobrim vremenskim uslovima.

U prvom poluvremenu zaista malo šta ima za izdvojiti.

Viđena je uglavnom borba na sredini terena, bez nekih posebnih prilika.

U 24. minutu nakon kornera, Banović je pokušao glavom, ali je pogodio stativu gola Modriče, i to je bila jedina prilika za prvih 45. minutu.

Sa druge strane Modriča nije imala ofanzivnih ambicija.

U drugom poluvremenu, viđena je inicijativa Omarske, ali bez izglednih prilika za gol.

Vrijedi izdvojiti samo još jedna pokušaj Banović glavom, ali je bio neprecizan.

U samom finišu utakmice gosti su 2-3 puta ozbiljno priprijetili iz kontranapada, ali su ili bili neprecizni ili je dobro intervenisao Vujičić i ostalo je 0-0.

Može se reći da ja malo nedostajalo da Omarska ostane i bez ovog jednog boda.

Ne treba osuđivati igrače Omarske, desi se loš dan, prvenstvo je dugo, ima još dosta utakmica.

Ovo kolo je pokazalo da su ekipe u ligi uglavnom izjednačene, može se igrati sa svima i kod kuće i na strani, mnogo je bodova u igri, treba nastaviti vrijedno trenirati i sakupljati bodove.

Već u subotu, Omarska gostuje kod ekipe Slavije u Istočnom Sarajevu, a Modriča u derbiju začelja dočekuje Kozaru iz Gradiške.

Omarska: Modriča 0:0

Sudija: Šestić Nemanja (Banjaluka)
Gledalaca: 300
Žuti kartoni: Banović, Krecelj (Omarska) Živković, Pljevaljčić, Radić, Guskić (Modriča)