Klub malog fudbala “Prijedor” nalazi se na korak do titule prvaka Druge futsal lige Republike Srpske – Grupa “Zapad”.

Prijedorčani su do pobjede od 6:2, koja bi mogla biti vrijedna šampionskog slavlja, došli u Laktašima protiv KMF “Šampion” u derbiju 12. kola.

Domaći su željeli da se trijumfom oproste od svojih navijača.

Uprkos početnoj inicijativi gostiju koje je samo pobjeda ostavljala u igri za prvo mjesto, poveli su igrači iz Laktaša golom Zelenike u 8. minuti.

Pokušavali su gosti stići do poravnanja ali bez uspjeha sve do kraja poluvremena.

Odličan je u tim trenucima bio golman Burić koji je sa nekoliko sjajnih intervencija spriječio domaće da imaju veću prednost.

Potom je uslijedio furiozan kraj prvog i početak drugog dijela igre od strane Prijedorčana.

Marinko Rastoka je pogađao u 19. i 20. minuti, nadovezao se Vedran Panić u 22. i 23., da bi sjajnih šest minuta zaokružio ponovo Rastoka u 25. minuti za visokih 1:5.

Do kraja je pogađao Milaković u 33. minuti za domaće te maestralni Rastoka u 39. za konačnih 2:6.

Još jednom je na ovom susretu došao do izražaja individualni kvalitet Prijedorčana, ali i njihovo iskustvo i timska uigranost pošto većina futsalera već godinama nastupa zajedno.

Za KMF “Prijedor” je ostao još jedan, presudni korak u borbi za titulu.

U petak na parketu dvorane “Mladost” dočekuju ekipu KMF “Kozara” iz Gradiške.