Fudbaleri Rudar Prijedora napravili su veliku senzaciju i plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH pošto su poslije boljeg izvođenja penala savladali banjalučki Borac ukupnim rezultatom 7:6 (1:1).

Svašta je viđeno u krajiškom derbiju, Borac je dvadesetak minuta imao dva igrača više, ali nije uspio da opravda ulogu favorita.

Prijedorčani su se hrabro suprotstavili premijerligašu i na kraju nagrađeni sa “bijele tačke”.

Tragičar je na kraju kapiten Borca Aleksandar Subić koji je pogodio, a prije njega neuspješni su bili Fedor Predragović i Jovo Lukić.

Domaći su došli u vođstvo u 13. minutu kada je Aleksandar Demonjić sa ivice šesnaesterca preciznim udarcem matirao Nikolu Ćetkovića.

Borac je preuzeo inicijativu i pokušavao, a sve se isplatilo u 43. minutu kada je Nedeljko Piščević glavom postigao gol za 1:1.

Borac je u nastavku imao inicijativu, naročito kada su isključenja zaradili Mario Sajak i Aleksandar Demonjić koji je izuzetno ružno startovao na stajnu nogu Fedora Predragovića.

Ipak, prava šansa nije došla sve do četvrtog minuta nadoknade kada je Piščević šutirao, a Kristijan Sekulić sjajno intervenisao.

U posljednjim trenucima meča sjajnu šansu imao je jakov Blagaić, ali je Sekulić ponovo dobro intervenisao.

“Rudari” se nisu predali ni sa devetoricom u polju.

Solidnu šansu imao je Nemanja Pekija, a Da Silva je nekoliko puta ozbiljno namučio odbranu “crveno-plavih”.

Pristupilo se izvođenju penala, a prisebniji su bili domaći za veliko slavlje na terenu i tribinama.

5:5 Darko Lazić poslao loptu u jednu, Sekulića u drugu stranu
6:5 Nemanja Marić uz mnogo sreće dovosi Rudar u preddnost, Ćetković je odbranio ali se lopta otkotrljala u mrežu
6:5 Kapiten Borca Aleksandar Subić pogađa stativu za veliko slavlje Prijedorčana