U okviru 5. kola Prve lige Republike Srpske, fudbaleri Rudar-Prijedora ostvarili su još jednu gostujuću pobjedu.

Prijedorčani su na gostovanju Famosu iz Vojkovića-Istočne Ilidže slavili rezultatom 2:0.

Igrala se 15. minuta kada je Radaković odigrao povratnu loptu za Demonjića ali je napadač gostiju u izglednoj situaciji bio izblokiran u posljednji čas.

Nakon toga uslijedili su pokušaji Mičića i Blažića iz domaćih redova ali nije promjene rezultata.

Ponovo su kombinovali Radaković i Demonjić ali je udarac potonjeg odbranio golman Marko Terzić.

Ipak, pred kraj prvog dijela igre treće sreća za Demonjića koji je sa 20-ak metara sjajno pogodio rašlje golmana Famosa za vođstvo Prijedorčana.

Trener Bujić je na pauzi uveo dvojicu mladih igrača, Mršića i Mikića, koji su učestvovali u dobrim akcijama svoje ekipe na startu nastavka.

Prvo je Mršić odlično uposlio Imamagića ali se on nije najbolje snašao u dobroj poziciji.

Par minuta kasnije neometani Mikić šutira, Terzić odbija loptu do prečke a ona potom pada na gol liniju, odakle je izbacuje odbrana domaćih.

Famos je u posljednjih 30 minuta krenuo ofanzivnije ka golu protivnika ali je Orlando ukrotio šuteve Markovića i Otovića dok je neprecizan bio Bjeloš.

Na drugoj strani Mikić je odlično izveo slobodan udarac ali je golman domaćihjoš bolje intervenisao i spriječio pogodak.

Ipak, u 88. minuti ništa nije mogao nakon akcije “rezerviste” Dragana Bilbije koji je nakon akcije pogodio mrežu i postavio konačnih 0:2.

Famos: Rudar-Prijedor 0:2 (0:1)