Rudar-Prijedor i Posušje remizirali su (0:0) u susretu 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Duel direktnih rivala za opstanak nije donio pobjednika, a Rudar je u mnogo težoj situaciji pred posljednja tri kola jer zaostaju tri boda za Slobodom koja je prvi tim u sigurnoj zoni.

Prvo poluvrijeme u Prijedoru donosi dosta oštru igru.

Što se tiče prilika gosti su ti koji su imali zrelije šanse i lako su mogli u nekoliko navrata da povedu.

Lauš je u sedmoj minuti prvi prijetio, a zatim u 21. isti igrač ima veliku šansu, ali Šćekić mu skida udarac.

Četiri minute kasnije ponovo Lauš u odličnoj poziciji.

Ovog puta je izblokiran u posljednji čas i propala je još jedna dobra šansa.

Raspoloženi Lauš je završio šansom prvo poluvrijeme.

Dobro je šutirao, Šćekić brani i na odmor se odlazi bez golova.

Rudar stvara veliku šansu na otvaranju drugog dijela, ali Jakupović nije uspio zabiti.

Isti igrač je u šansi u 52. minuti, no promjene rezultata nije bilo.

Novu dobru šansu Rudar propušta u 65. minuti. Marmat je tukao preko gola s 15-ak metara.

Do kraja meča još nekoliko pokušaja s obje strane.

Međutim, promjene rezultata nije bilo i ostalo je do kraja 0:0, što je rezultat koji domaćina dovodi u jako tešku poziciju.