Rudar-Prijedor i Borac danas su remizirali sa 2:2 u sjajnoj utakmici u Prijedoru u okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rudar je odlično otvorio današnju meč i zaprijetio već u šestoj minuti. U šansi je bio Amoa koji je dobro šutirao, ali je Vojnović u posljednji trenutak spasio gol Borca.

Borac prvi put prijeti u 13. minuti kada je nakon prekida pokušao Meleg, no lopta ide daleko preko gola Rudara.

Tri minute kasnije dobru šansu imao je i Jović, ali i ovaj put Rudar je uspio da sačuva svoju mrežu.

Nakon toga domaći su krenuli nešto ofanzivnije i to im se itekako isplatilo.

U 24. minuti Rudar je uspio da povede sa 1:0. Mandić je šutirao, a Pavlović loše reaguje nakon njegovog udarca i loptu odbija do Jakupovića koji je šalje u mrežu Borca.

Samo dvije minute kasnije nova erupcija oduševljenja navijača Rudara jer je domaći tim uspio da dođe i do drugog gola.

Ovaj put Mandić se sjajno zagradio u petercu Borca i uspio je šutirati i iznenaditi Pavlovića koji ponovo loše reaguje, te lopta završava u mreži banjalučkog kluba za 2:0.

Igrači Borca su nakon šokantna dva gola uspjeli da zbiju redove.

Gosti su zaigrali dosta bolje i preuzeli incijativu na sredini terena, a to im se isplatilo u finišu prvog poluvremena kada su smanjili na 2:1.

Borac je do gola došao u 40. minuti nakon dobre akcije, a u centru pažnje bio je Meleg koji je sa nekih šest metara zakucao loptu u mrežu Rudar-Prijedora.

I u nastavku meča Borac je bio dosta bolji.

Gosti su tražili izjednačenje, dok su se igrači Rudara fokusirali na odbranu svog gola i prijetili su većinom iz kontri.

Borac je krenuo dosta ofanzivno od samog početka drugog dijela i imao je nekoliko nevjerovatnih prilika, ali je golman Šćekić svojim odbranama “izluđivao” fudbalere banjalučkog kluba.

Odličnu šansu Borac je imao u 62. minuti kada je u šansi bio Jović, ali je Šćekić sjajno to odbranio.

Samo tri minute kasnije u šansi je bio i Vojnović koji je bio sam na nekoliko metara od gola Rudara i svi su loptu vidjeli u golu, ali je na kraju Šćekić fantastično odbranio.

Borac je zaprijetio i u 70. minuti.

Odlično je pokušao Meleg sa distance, ali je Šćekić ponovo nevjerovatnom odbranom spasio gol Rudara.

Rudar je goste za promašaje mogao kazniti u 77. minuti.

Odličnu šansu imao je Kulenović koji sa desetak metara nije uspio da zabije pogodak iako je bio potpuno sam, ali je na kraju loptu poslao preko gola gostiju.

Borac ponovo prijeti u 82. minuti.

Meleg je centrirao iskosa s desne strane, ali je lopta išla u gol domaćeg tima, no i ovaj put golman Rudara sjajno brani i šalje loptu u korner.

U 90. minuti nevjerovatna šansa za Borac.

Lukić je izašao sam na Šćekića i šutirao, ali lopta pogađa stativu i ostaje 2:1.

I kada su svi očekivali kraj i pobjedu Rudara igrači Borca su došli do remija.

U 95. minuti nakon kornera odličan centaršut u peterac Rudara gdje je najviši bio Begić koji pogađa za konačnih 2:2.