Fudbaleri Rudar-Prijedora upisali su novu pobjedu na veoma teškom gostovanju u Prnjavoru: FK Ljubić – FK Rudar-Prijedor 0:1 (0:0).

Prvih 45 minuta ponudilo je ravnopravnu i otvorenu utakmicu na obje strane, Rudari su imali veci posjed lopte, ali u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Domaći su prvi zaprijetili u 5. minuti, ali je udarac Živkovića odbranio Topolović.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta kad su gosti u pitanju imao je Pekija u 25. minuti nakon kornera, ali je Zeljković sačuvao svoju mrežu.

U nastavku susreta viđena je još otvorenija igra.

Ljubić je do prednosti mogao u 48. minuti kad je bivši Rudar Savanović iskosa šutirao na gol gostiju, ali je njegov udarac krajnjim naporom odbranio Topolović.

Rudar je uzvratio u 52. preko Gavranovića, ali je Zeljković još jednom bio na visini zadatka.

Trenutak koji je odlučio utakmicu desio se u 73. minuti, kad je Glišić nakon odlične akcije i proigravanja od strane Bilbije, rutinski matirao golmana domaćih za 0-1.

Do kraja susreta Rudar je sačuvao prednost, čime je napravio jos jedan korak bliže Premijer ligi.

Rudar-Prijedor će meč 26. kola odigrati već u subotu, 1. maja, u 16:30 časova, kada će im na Gradskom stadionu gostovati ekipa Podrinja iz Janje.