Uprkos dva promašena penala, fudbaleri “Rudar-Prijedora” savladali su danas u Derventi domaći “Tekstilac” rezultatom 2:0 u okviru 21. kola Prve lige RS.

U 31. minuti Prijedorčani su imali šansu da povedu ali je golman domaćih Milošević odbranio šut sa bijele tačke koji je izveo Perica Ivetić.

Izabranici trenera Savića ipak su došli do vođstva u 62. minuti kada je pogodio Santos koji je potvrdio odličnu igru iz prošlog meča sa “Drinom”.

Četiri minuta kasnije novi penal za goste.

Ovoga puta šutirao je Marmat, Milošević opet brani ali lopta stiže do kapitena Prijedorčana koji pogađa iz drugog pokušaja.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Nakon ovog kola, “Rudar-Prijedor” na čelu tabele ima 44 boda a prate ga Modriča, Leotar i Zvijezda 09, koji su sakupili 36 bodova.

Narednog vikenda u derbiju kola na Gradskom stadionu u Prijedoru, “rudari sa Sane” dočekuju ekipu iz Trebinja.