U derbi susretu 13. kola Prve lige Republike Srpske, rukometaši “Prijedora” sasvim zasluženo su savladali ekipu “Drine” iz Zvornika rezultatom 31:26(15:9).

Nakon nekoliko uvodnih minuta i neriješenog rezultata 2:2, domaći polako stiču prednost.

Serijom 5:0 u 17. minuti Prijedorčani imaju +6(10:4).

U tim trenucima Topić sjajno brani a Popović i Dugajlić postižu golove u napadu.

Do maksimalne prednosti 14:6 izabranici trenera Miljuša stižu u 23. minuti ali gosti do kraja prvog dijela igre smanjuju na 15:9.

Odličan je u prvom dijelu bio Sabljić na golu Zvorničana.

Domaći su raspoloženi i na početku nastavka pa u 44. minuti dolaze do najveće prednosti 22:13.

Igrači “Drine” se ne predaju pa do kraja meča uspijevaju poraz da učine podnošljivijim za konačnih 31:26.

Osim odličnog Topića na golu sa 15 odbrana, kod “Prijedora” treba istaći Popovića sa 7 te kapitena Blagojevića i Dugajlića sa 6 golova.

U redovima gostujuće ekipe Sabljić je ima 14 odbrana, Tešanović je postigao 8 a Kisić 7 pogodaka.

Osmom pobjedom u sezoni, Prijedorčani ostaju na trećem mjestu sa 17 bodova, koliko ima i drugoplasirana “Hercegovina”, dok vodeće “Jedinstvo 2015” na čelu tabele ima 20 bodova.

Naredna dva kola mogu u potpunosti odrediti dalji tok prvenstva s obzirom da su ispred ORK “Prijedor” dva nova derbija i to sa vodećim ekipama.

Sljedećeg vikenda izabranici tremera Miljuša gostuju u Nevesinju a potom dočekuju Brčake.

Crveni kartoni: Đorojević(Prijedor) i Kisić(Drina) obojica po tri isključenja

Babić, Topić-15 odbrana, Škarić 2, Popović 7, Tubin, Cvijić, Marinović 3, Dugajlić 6, Radaković, Vokić, Đorojević 1, Biga 1, Blagojević 6, Gavrić 2, Kovačević 1, Balaban 2

Drina
Todorović, Nedić, Bašić, Popović 3, Vidaković 3, Mijatović 2, Čvorić 2, Kikić, Sabljić-13 odbrana + 1 sedmerac, Ilić, Markanović 1, Tešanović 8, Kisić 7