Fudbaleri “Rudar-Prijedora” napravili su veliki korak ka plasmanu u Premijer ligu BiH.

Oni su u 18. kolu Prve lige RS na domaćem terenu, nakon preokreta u drugom poluvremenu, savladali ekipu “Zvijezde 09” rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 40. minuti nakon što je njihov kapiten Tojčić sjajno izveo slobodan udarac sa 20-ak metara i pogodio nebranjeni dio mreže Prijedorčana a rezultatom 0:1 završen je prvi dio igre.

Domaći sjajno otvaraju nastavak meča, pa Jakupović iskosa sa desne strane sa 12-13 metara pogađa suprotni ugao golmana Manojlovića za izjednačenje.

Lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača gostiju a potom se od stative odbila u mrežu.

Izabranici trenera Savića nastavili su sa napadima što im se isplatilo u 60. minuti kada su u potpunosti preokrenuli rezultat.

Strijelac je bio Stjepanović koji je iskoristio lošu intervenciju odbrane “Zvijezde 09”.

Do kraja su “rudari sa Sane” preko Santosa i Stjepanovića imali sjajne prilike da povećaju prednost i osiguraju ubjedljiviji trijumf, ali su se ispriječili stativa i odbrana gostiju.

Na kraju je ostalo 2:1 što je “Rudar-Prijedoru” donijelo velikih šest bodova viška u odnosu na današnjeg rivala.