Fudbaleri zvorničke “Drine” savladali su “Rudar-Prijedor” sa minimalnih 1:0 u susretu 5. kola Prve lige RS.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Stupar u 6. minuti nakon odličnog dodavanja Vasića.

Tri minute kasnije Marmat je imao odličnu priliku za poravnanje ali je prebacio preko gola iz izgledne pozicije.

Imali su Prijedorčani više loptu u svojim nogama ali su se Zvorničani znalački branili i prijetili iz kontranapada

Najbolju priliku za poravnanje rezultata gosti su propustili u 39. minuti kada je Jakupović šutirao penal, ali je golman Drakulić odlično odbranio.

Prethodno je Jevtić srušio Zekanovića u kaznenom prostoru domaćih.

Bio je ovo već drugi promašeni penal za Prijedorčane od početka sezone.

Nastavak je donio sličnu igru.

Pokušao je trener Savić izmjenama da promijeni tok utakmice ali sve pokušaje je osujetila odbrane “Drine” i odlični Drakulić.

U sudijskoj nadoknadi Pekija je pogodio stativu što je bila posljednja prilika za favorizovane goste da dođu barem do boda.

Prijedorčani su se u prošlom kolu “izvukli” u sudijskoj nadoknadi, ovoga puta ostali su praznih ruku.

Iako realno imaju najveći fond igrača u Prvoj ligi RS, kvalitet nisu pokazali na terenu u prethodnim kolima.

Pomalo zbunjujuća je činjenica da je pravi centarfor(Jaćimović) u redovima plavo-žutih na meču u Zvorniku ušao tek 15 minuta prije kraja, a da se najviše puta u šansi na ovom meču našao desni bek Marić.

Da li je vrijeme za neke promjene u ekipi vidjećemo u narednim mečevima.

Drina: Rudar-Prijedor 1:0 (1:0)